מעצבת פנים – מיהי מעצבת פנים, מה היא עושה והאם יש צורך בה לעיצוב הבית?

מעצבת פנים – מיהי ומה היא עושה?

מעצב פנים היא אשת המקצוע שעוסקת בשלל עבודות עיצוב פנים, מעצבת פנים מוסמכת יכולה לעצב את החלל הפנימי של חדרים, דירות, בתים, מבנים, משרדים ועוד.. עיצוב פנים נחוץ כמעט בכל מקום ודורש התייחסות רבה למטרת העיצוב, האווירה שרוצים לשדר ואיך העיצוב ייראה. מעצב פנים עוסקת בעצם בעיצוב המראה הפנימי של חללים ועיצוב המבנה הפנימי שלהם, אלא שלרוב כאשר מדובר בעיצוב המבנה ישנה היעזרות באדריכלים.

איך ניתן לעסוק בתחום כמעצבת פנים?

עיצוב פנים הוא תחום נרחב בעל אפשרויות רבות, בשביל לעסוק בו אין חיוב לאחזקה בתעודה כלשהי או הסמכה מסוימת, אך לרוב מעצבת פנים תתקשה למצוא עבודה ללא הסמכה רשמית. הדרכים הנפוצות ביותר לכניסה לתחום הן מעבר קורס תעודה באחת מהמכללות בארץ שמעניקות לימודים מסוג זה, או התמחות בעיצוב פנים כחלק מלימודי אדריכלות. מעצבת פנים יכולה לבחור בין לעבוד כעסק של אדם יחיד בצורה עצמאית או לעבוד כשכירה בחברת עיצוב פנים ואדריכלות .

האם יש צורך במעצבת פנים לעיצוב פנים הבית?

עיצוב פנים הוא בעצם התאמה ושילוב של מכלול האלמנטים במרחב החלל בכדי ליצור סגנון עיצובי , מראה טוב ואווירה רצויה. כל אחד מאיתנו יכול לעבור ולקרוא כמה מדריכים באינטרנט, לראות כמה סרטונים ולהתחיל לעצב, בכל מקרה כשמדובר בבתים או דירות לרוב אין שימוש במעצבת פנים לצורך עיצוב מקצועי של הבית אלא האנשים עצמם מעצבים אותו. ישנם מקורות רבים מהם ניתן לשאוב השראה – אינטרנט,מגזינים לבית, תכניות טלוויזיה ועוד.. ובכך למפות רעיון לעיצוב הבית ולעצב אותו לפיו, עיצוב הבית בצורה עצמאית יכול לחסוך הרבה כסף . השימוש במעצבת פנים לעיצוב פנים של חללים הוא נפוץ כשמדובר במבנים מסחריים, חנויות, בתי קפה או מבנים יוקרתיים, המעוניינים בעיצוב קפדני למשיכת לקוחות, יצירת אווירה ייחודית ועוד.. במקרים רבים כאשר מדובר בעיצוב המבנה הפנימי של החלל גם כן, עדיף להיעזר באדריכל המומחה בעיצוב פנים, זאת מאחר ועבודות מסוג זה עלולות להוות סכנה בטיחותית וצריכות לעשות בקפידה תוך תכנון הפונקציונליות של החדר, הבטיחותיות של השינויים ועוד..