מטבחים – שיפוץ ועיצוב מטבחים, סגנונות מטבחים שונים וחומרים נפוצים לשימוש במטבחים

מטבחים – מהו שיפוץ מטבחים ומה המחיר?

אנשים רבים מחליטים לשפץ את המטבחים שלהם מסיבות שונות, בכדי לרענן את האווירה במטבח, לעצב את המטבח כך שיתאים לסגנון העיצוב של הבית, לחדש את המטבח או לשנות אותו כך שיתאים לצורכיהם. בין הסיבות הנפוצות ביותר הן עיצוב המטבח מבחינה דקורטיבית או שינויו מבחינה פונקציונלית, כמו הזזת ארונות, בנייה והסרה של דלתות לארוך ויצירת אזורי אחסון נוספים. שיפות מטבח הוא עבודה שניתן לבצע בהיקפים שונים, החל משיפוץ כולל ומקיף של כל המטבח, הכולל החלפת כל תשתית המטבח, הריצוף, חיפוי הקירות, הכלים הסניטריים ועוד.. ועד לשיפוץ קטן של כמה שינויים קטנים, כמו התקנת מדפים ודלתות חדשים למטבח. ניתן להעריך שהמחיר הממוצע לשיפוץ מטבחים כולל ומקיף יעלה באזור ה40,000 שקלים, לא כולל החומרים והכלים הלבנים, שנקנים על ידי הלקוח. כלים לבנים אלו הם כל החומרים שנראים לעין בסיום עבודת השיפוצים.

עיצוב מטבחים – סגנונות

שיפוץ מטבחים הוא אלמנט עיקרי בעיצוב פנים של הבית, קיימים סוגים רבים ומגוונים של מטבחים, בעיצובים שונים וסגנונות שונים. התאמת הסגנון של המטבח לעיצוב הדירה ייצור מראה מעוצב ותמונה מושלמת תוך שדרוג המראה העיצובי של הבית. סגנונות המטבחים הנפוצים ביותר בישראל הם מטבחים מודרניים, מטבחים כפריים ומטבחים בסגנון וינטג’. כל סוג מטבח מעוצב על ידי אלמנטים שונים מעבר לשיפוצו והמבנה שלו, כך לדוגמה מטבח מודרני ישדר אווירת קרירות ומקצועיות, אלגנטיות ויוקרתיות. העיצוב של מטבחים מודרניים יתמקד בצבעים קרירים, בעיקר שחור ולבן, ועיצוב מינימליסטי ואסתטי, נקי ויוקרתי. עוד דוגמה היא המטבח הכפרי, שמשדר אווירת ביתיות וכפריות, מטבח מסוג זה יהיה מעוצב בצבעים חמים וישלב אלמנטים של עץ.

שיפוץ ועיצוב מטבחים – חומרים

ישנם סוגי חומרים שונים בהם ניתן להשתמש בשיפוץ ועיצוב מטבחים, לכל חומר היתרונות והחסרונות שלוץ החומרים הנפוצים ביותר בשימוש בישראל לשיפוץ מטבחים הם:
סנדוויץ’ – חומר זה הוא החומר הנפוץ ביותר, הוא מגיע ברמות איכות שונות ובהתאם לכך המחירים. סנדוויץ’ הוא בעצם שכבות עץ המודבקות אחת לשנייה, חומר זה הוא מאוד חזק, עמיד ויציב ולכן פופולרי מאוד בשימוש לעיצוב ושיפוץ מטבחים.
עץ מלא – עץ מלא הוא חומר יקר, לכן השימוש בו הוא לרוב לעיצוב אלמנטים בודדים ולא במטבח כולו. העץ המלא נחשב לחומר עמיד מאוד למים, מכות ושריטות, חזק מאוד וקל לתיקון ואחזקה.