עיצוב סלון – החשיבות בעיצוב הסלון כחלק מעיצוב הבית וסגנונות העיצוב השונים

עיצוב סלון – החשיבות בעיצוב הסלון כחלק מעיצוב הבית

עיצוב סלון הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים של הבית, עיצוב סלון הוא בעצם עיצוב המראה והמבנה הפנימי של החלל המרכזי בבית, תוך שילוב כל האלמנטים במרחב ליצירת סגנון עיצובי אווירה רצויה. כל סגנון עיצוב סלון הוא ייחודי ומשדר אווירה שונה, לדוגמה סגנון עיצוב סלון כפרי ישדר אווירה חמימה וכפרית בעוד שעיצוב סלון מודרני ישדר אווירה קרירה וחדשנית. עיצוב סלון הוא אולי עבודת העיצוב החשובה ביותר בכל הבית, הסלון הוא החדר המרכזי של הבית, בו כל דיירי הבית מבלים מזמנם החופשי ואותו כל אורח ואדם הנכנס לבית רואה. בגלל היותו של הסלון החדר המרכזי סגנון עיצובו משפיע גם על שאר הבית ומכתיב את העיצוב בחלקים השונים, כך לדגומה לא נעצב סלון בסגנון מודרני עם מטבח בסגנון כפרי, שהרי זה לא ישתלב או יתאים, חשוב להתאים את העיצוב של שאר החלקים של הבית לסגנון עיצוב הסלון או להפך.

עיצוב סלון – הפן הדקורטיבי

בעיצוב סלון יש מגוון אפשרויות שונות כשמדובר בצד הדקורטיבי בעיצוב המראה שלו, קיימים סגנונות רבים של עיצוב סלון בהם ניתן להשתמש לפי הטעם והצרכים לעיצוב הסלון. סגנונות עיצוב הסלון מאופיינים שאלמנטים שונים שבונים את הסגנון ואווירה ספציפית וייחודית שהעיצוב יוצר בסלון.

עיצוב סלון – סגנונות נפוצים

סגנונות העיצוב הנפוצים ביותר בסלונים בישראל הם:
• עיצוב סלון מודרני: עיצוב סלון מודרני הוא עיצוב המאופיין באלמנטים חדשניים ומודרניים, שימוש בצבעים קרירים ועיצוב מינימליסטי ונקי. בעיצוב סלון מודרני אין שימוש בהקצנות או אלמנטים בוהקים, אלא באלמנטים אלגנטיים ומודרניים תוך שימוש רב בצבעים שחור ולבן. עיצוב סלון מודרני משדר אווירה קרירה, חדשנית ומודרנית בבית, הוא מתאים בעיקר לאנשים שאוהבים עיצוב נקי ומסודר ולאנשים שאוהבים חדשנות ומודרניות.
• עיצוב סלון כפרי: עיצוב סלון כפרי הוא עיצוב המאופיין באלמנטים טבעיים שמשדרים תחושת כפריות, כמו שימוש בעץ מלא בחלקים שונים בבית, באבן ועוד.. בעיצוב סלון כפרי יש שימוש נרחב בצבעים וגוונים חמים בכדי לשדר תחושה של חמימות. עיצוב סלון בסגנון כפרי משדר אווירת כפריות, נוחות, ביתיות, משפחתיות וחמימות.
• עיצוב סלון וינטג’: עיצוב סלון בסגנון וינטג’ הוא עיצוב המשתמש במאפיינים הלקוחים מעשורים קודמים, לרוב משנות ה50-70. בעיצוב סלון בסגנון וינטג’ ניתן להשתמש בשלל צבעים תוך שילוב והתאמה לאלמנטים הנוסטלגיים מהעבר. עיצוב סלון בסגנון זה משדר אווירה של נוסטלגיה, צבעוניות והקצנה.
• עיצוב סלון קלאסי: עיצוב סלון בסגנון קלאסי הוא עיצוב המשתמש באלמנטים עתיקים ומלכותיים בעיקר, כמו ריהוט עתיק או מלכותי. עיצוב סלון קלאסי הוא בעל מראה יוקרתי ומשדר אווירה מלכותית וקלאסית.